CO2 Regulator Type 30 med 2 Manometer

CO2 Regulator Type 30 med 2 manometre giver præcis trykjustering til karbonering og servering fra fustage.
De to manometre viser både flasketryk og udgangstryk, så du nemt kan holde fuld kontrol over anlægget.

CO2 Regulator Type 30 med 2 manometre

Få fuld kontrol over trykket i dit fadølsanlæg med en CO2 Regulator Type 30 med 2 manometre. Regulatoren er ideel til både hjemmebryggere og professionelle brugere, der ønsker præcis karbonering og stabil servering af øl, cider eller andre drikke på fustage.

De to manometre gør det nemt at holde øje med både trykket i CO2-flasken og serveringstrykket til fustagen, så du altid har overblik over dit anlæg. Med den justerbare trykregulering kan du finindstille trykket efter behov og sikre den rette mængde kulsyre i din øl.

Regulatoren er fremstillet i robuste materialer, der sikrer lang holdbarhed og pålidelig drift. Den indbyggede sikkerhedsventil beskytter mod overtryk og giver ekstra tryghed under brug.

Fordele

  • To manometre – viser både flasketryk og udgangstryk
  • Præcis trykjustering – perfekt til karbonering og servering
  • Robust konstruktion – velegnet til både hobbybrug og professionel brug
  • Sikkerhedsventil – beskytter anlægget mod overtryk
  • Nem at bruge – enkel justering og tydelig aflæsning

Anvendelse

Tilslut regulatoren til din CO2-flaske og dit fadølsanlæg, og justér trykket til det ønskede niveau. Hold øje med manometrene under brug for at sikre et stabilt tryk og den bedste serveringsoplevelse.

CO2 Regulator Type 30 med 2 manometre er et pålideligt valg til dig, der ønsker bedre kontrol, ensartet karbonering og professionel servering fra fustage.

500,00 kr.
Kunder der har købt denne vare købte også

EVABarrier 8 mm 1m

EVABarrier slange, 1 meter i 8 mm udvendig tykkelse og 5 mm invendig mål

19,00 kr.

Plastslange 9,5 mm 1m (3/8")

Plastslange, 1 meter i 9,5 mm tykkelse (3/8")

19,00 kr.

Cornelius-fustage 9,5 L

Corneliusfustage ball lock (9,5 liter) som svarer til en kasse øl af 33 cl. 

Det er lige til at hælde din nybryggede øl på fustagen da hullet i fustagen er stort. Tap øllet direkte fra gærings spanden ned i fustagen, fastsæt låget og påfør CO2.

Rengøring af denne fustage er nem, da hele hånden kan komme ned i fustagen og skrubbe.

699,00 kr.

Chemipro CIP, 1 L

250,00 kr.

T-Stykke Hun/Hun/Hun 8 Mm

T-Stykke Hun/Hun/Hun 8 Mm Push Fit Fitting

50,00 kr.